Jak przygotować mieszkania na wizytę fotografa?

Na nasze nieszczęście mało osób zadaję sobie to pytania. Jeżeli robimy zdjęcia dla osoby prywatnej to prosimy o delikatne przygotowanie nieruchomości pod zdjęcia. Niestety, robiąc zdjęcia dla agencji nie zawsze mamy tą możliwość. Po pierwsze, sprzątnąć dom czy mieszkanie.

Zaczynając od kuchni, najważniejsze to zmyć i schować naczynia. Pomieszczenia ma wyglądać jakby co dopiero zostało „postawione”. Z salonu usunąć wszystkie przedmioty, które do niego nie należą, tak samo z sypialnią.

Najtrudniejsza jest często łazienka, na półeczkach trzymamy dużo butelek, flakonów itd. Trzeba to wszystko pochować, gdyż na zdjęciach wnętrza nie będzie to wyglądało dobrze.

 

Nie wszystko da się usunąć w Fotoszopie 😉

To nie prawda oczywiście 🙂 Jednak, lepiej fotografia będzie wyglądała, gdy nie będzie tam żadnych przeróbek. Dlatego przed wykonywaniem zdjęć wnętrz, prosimy aby Państwo usunęli większość swoich prywatnych rzeczy. Też ze względu na to, że szukający mieszkania często sobie wyobrażają, że to ich rzeczy się tam znajdują. Krótko mówiąc, dom czy mieszkania powinno wyglądać jakby nikt tam nie mieszkał.

Ozdoby przydatne w fotografii wnętrz

Na wielu zdjęciach wykonanych przez nas mogą Państwo zauważyć kwiaty w wazonie, czy np. ładnie ułożone pomarańcze. Są to specjalnie ułożone elementy, które mają za zadanie ocieplić wnętrze, jak również zadziałać psychologicznie na potencjalnego kupca. Takie ozdoby pozytywnie się kojarzą ludziom. Często też sprawiają, że dom wygląda jak z plakatu czy z popularnego serialu na jedynce, bo powiedzmy sobie szczerze, kto układa pomarańcze, za każdym razem jak którąś zje?

To wszystko jest elementem tzw. Home Stagingu

Oczywiście to nie wszystko. Jest to bardzo szerokie pojęcie, które omówimy w naszym następnym wpisie 🙂